Moucha láká na výstavu Davida Cronenberga

22. 2. 2016

V pátek byla zahájena výstava kanadského režiséra a scénáristy Davida Cronenberga Evolution. U nás je jedním z jeho nejznámějších děl horor Moucha, a proto se stal hlavní inspirací pro tvůrce kampaně provázející tuto expozici. Na výstavu lákají billboardy, rozhlasová reklama a televizní spot a všude kralují mouchy. Kampaň připravila agentura Ogilvy & Mather.

Do Čech dorazila dlouho očekáváná výstava Evolution, která shrnuje to podstatné z tvorby nepřehlédnutelného filmového tvůrce Davida Cronenberga. Cronenbergovy surrealistické vize doprovázející příběhy jeho filmů představuje expozice stovek filmových artefaktů a modelů.

Kampaň doprovázející tuto unikátní výstavu vznikla v dílně agentury Ogilvy & Mather a jejím hlavním motivem je moucha. Televizní reklama používá motiv zápasu mouchy o život a hejno hibernovaných much, klíčový vizuál vytváří nápis ze živých much na krvavě rudém pozadí a rozhlasové spoty jsou kombinací efektních ruchů použitých v televizní reklamě a nezaměnitelného hlasu herce Hynka Čermáka.

Kreativní zpracování kampaně má v Ogilvy & Mather na starosti Petr Radotínský, Kateřina Kurťáková a Jakub Krčík. Tým accountů se skládá z Františka Mareše a Hany Fialové a produkčně vše zastřešují Michal Brož, Ladislav Breda a Milada Holánová, tiskovou postprodukci Jana Šavoltová. Vizuál nafotil Tomáš Třeštík, televizní spot vznikl v režii Zoom Films Production pod taktovkou Davida Chvátala a rozhlasový spot mělo na starosti Studio Beep. Svůj nezaměnitelný hlas spotům propůjčil herec Hynek Čermák. Pořadateli výstavy jsou nezisková společnost Art Movement společně s Galerií hlavního města Prahy a Toronto International Film Festival.

Výstava je k vidění do 17. července v Domě U Kamenného zvonu v Praze a zcela jistě stojí za návštěvu.

Video

Stáhnout PDF

Všechny novinky

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumenty:
„Zásady ochrany soukromí společnosti Ogilvy & Mather spol. s.r.o.“, ke stažení zde.
„Zásady ochrany soukromí společnosti Ogilvy CID, s.r.o.“, ke stažení zde.
„Zásady ochrany soukromí společnosti Ogilvy Public Relations, s.r.o.“, ke stažení zde.