Tvoje poslední sázka

13. 3. 2017

Nejčastěji si asi představujeme gamblera jako člověka stojícího u blikajících herních automatů, do kterých se zoufalým odhodláním hází mince, dokud nedojdou. Tento obrázek se stal hlavním motivem svérázné kampaně, která poukazuje na nebezpečí závislosti na hazardu. Ve spolupráci s agenturou OgilvyOne upozorňuje na možné důsledky gamblingu nezisková organizace Drop In.

Patologické hráčství neboli gambling může postihnout kohokoliv. Od sociálně slabých až po movité, lidi se všemi úrovněmi vzdělání, svobodné či s rodinnými závazky. Gambleři dokáží prohrát ohromné částky a dostat se tak do bludného kruhu finančních problémů. Přicházejí o majetek, své blízké, přátelé, domov. V České republice je více než 80 tisíc gamblerů, ale pouze zlomek z nich vyhledá pomoc.

Možnost léčby gamblerství nabízí středisko prevence a léčby drogových závislostí Drop In, které se stalo odborným garantem osobitého projektu z dílny agentury OgilvyOne. Do jednoho žižkovského podniku byl umístěn „hacknutý“ automat. Ten nejen že postupně obral hráče o celý vklad, ale byl obrazově a zvukově upravený tak, aby během hry neustále připomínal možné dopady závislosti. Automat hráče ožebračil a v momentě, kdy jeho frustrace zcela vyvrcholila, mu všechny peníze vrátil spolu s informací o nově otevřeném Drop In centru na Praze 12, kde může vyhledat odbornou pomoc.

Záběry roztrpčených hráčů se staly podkladem pro vznik originálního videa, které bude využito v rámci komunikace na sociálních sítích a webu www.dropin.cz. Kampaň podpoří také tištěná inzerce v časopisech Instinkt, Reflex, Respekt, Týden a Nový prostor či internetové bannery.

Za kampaní stojí tým agentury OgilvyOne:

Creative Directors: Marek Linhart, Tomáš Belko

Copywriters: Jakub Cabejšek, Jan Hlavín

Art Director: Johana Kroftová

Design Illustrator: Lukáš Vodička

Creative Technologists: Jakub Šabata, Jan Bažant

Account Management: Veronika Buchovecká

Social: Jan Fryč

Coder: Tomislav Arnaudov

Producer: Ladislav Breda

Photographer: Marie Čermáková

Režisér: Luboš Vacke

DOP: Vojta Nedvěd

Postprodukce: Tomáš Klimek

Zvuková produkce: Michael Vaňek, BEEP

Hudba: Matěj Belko

Video

Stáhnout PDF

Všechny novinky

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumenty:
„Zásady ochrany soukromí společnosti Ogilvy & Mather spol. s.r.o.“, ke stažení zde.
„Zásady ochrany soukromí společnosti Ogilvy CID, s.r.o.“, ke stažení zde.
„Zásady ochrany soukromí společnosti Ogilvy Public Relations, s.r.o.“, ke stažení zde.