V sídle agentury Ogilvy se utkají nadějní ilustrátoři

9. 1. 2017

14. ledna se v prostorách agentury Ogilvy v pražských Holešovicích uskuteční semifinálové kolo ilustrátorské soutěže Raw Art Wrestling. Během večera se přímo před zraky diváků odehraje napínavá bitva ilustrátorů. Všech dvacet semifinalistů zde bude muset během 90 minut zkomponovat dílo dle zadání odborné poroty, ve které zasedne mimo jiné i kreativní ředitel OgilvyOne Marek Linhart.

Soutěžit se bude ve dvou kategoriích: analog, tedy malba štětcem na plátna, a digital za pomoci grafických tabletů. O absolutním vítězi pak rozhodne porota. Program 3. ročníku nabídne oproti těm minulým také celodenní blok přednášek autorů české, ale i zahraniční ilustrátorské scény.

„Na RAWu mě vždycky bavila ta brutální rychlost, ilustrátor má sotva dvě hodiny na zadání, na které se normálně dává několik dní. A i tak vznikají úžasné věci. A jako člověk, který neumí nakreslit ani rovnou čáru, tohle prostě musím obdivovat,“ říká jeden z porotců, kreativní ředitel OgilvyOne Marek Linhart.

„V letošním roce jsme se rozhodli pro zcela nový systém soutěže. Od června do prosince roku 2016 proběhlo celkem 5 online kvalifikačních kol, kterých se účastnili i ilustrátoři z celé Evropy, a RAW se tak poprvé za dobu své existence stal mezinárodní soutěží. Celkem se přihlásilo přes 100 ilustrátorů s naprosto senzačními kresbami. Vybrat 20 postupujících semifinalistů bylo sakra těžké. Už teď se těšíme, co během živého battlu předvedou,“ říká Vladimír Strejček, ilustrátor a zakladatel vizuálního studia DRAWetc., které RAW již třetím rokem pořádá.

Z původně večerní akce se v letošním roce stane event na celý den. Kromě soutěže v analogové a digitální ilustrařině se mohou návštěvníci těšit na odpolední přednášky českých a zahraničních umělců. Mezi zahraniční hosty patří například odborník na mural art Lee Bofkin z Anglie či Jama Jurabaev, který je master v ilustraci pro herní a filmový průmysl. Z české scény pak vystoupí například brněnský komiksový autor a ilustrátor Tomáš Kučerovský či Jan Šrámek. Je připraven i bohatý doprovodný program – hodiny kreslení Drink & Draw modelů a modelek v unikátních cosplay kostýmech, soutěže, Doodle battle a další ilustrátorské lahůdky.

Ve 20 hod. pak vypukne samotná semifinálová ilustrátorská řežba RAW. Odborná porota, složená z významných umělců (Vladimír Strejček, Jama, Jurabaev, Marek Linhart, Lee Bofkin, Michal Suchánek), vyhlásí téma, soutěžící mají následně 90 minut na jeho zpracování. O osmi soutěžících, kteří postoupí do napínavého živého finále, které se uskuteční v březnu 2017, rozhodne porota a přítomní diváci.

„RAW je perfektním startovacím můstkem v oblasti ilustrace. Možnost ukázat skicák zkušenějším kreslířům, vyslechnout si rady, seznámit se s novými lidmi a hlavně si zakreslit. Máme velkou radost z toho, že se kluci, kteří se účastnili RAWu před třemi lety, vyšvihli a nyní se živí ilustrací na profesionální úrovni. Vyrostli a RAW také. Proto se moc těším na přednášky, souboj ilustrace a na horečku sobotního rawího dne,“ uzavírá Hanina Větrovcová, organizátorka RAW.

Více informací na: http://www.r-a-w.cz/

Stáhnout PDF

Všechny novinky

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumenty:
„Zásady ochrany soukromí společnosti Ogilvy & Mather spol. s.r.o.“, ke stažení zde.
„Zásady ochrany soukromí společnosti Ogilvy CID, s.r.o.“, ke stažení zde.
„Zásady ochrany soukromí společnosti Ogilvy Public Relations, s.r.o.“, ke stažení zde.