Dokážou výsledky vašich online kampaní konkurovat reklamě v televizi?

23/01/2023

Marketéři obvykle u plánování kampaní, kde je cílem maximální zásah v široké cílové skupině, sahají po investicích do televize. Televize je tradiční součástí media mixu a vyznačuje se masivním zásahem, ale také vysokými náklady. Dnes už díky vysoké internetové penetraci v české populaci může televizi konkurovat i online reklama, napsali pro Médiář Petr Struna & Jan Saivera.

Ogilvy Performance Marketing svým klientům dlouhodobě garantuje měřitelnost zobrazení 99 % a viditelnnost zobrazení 94 %. Nově připojuje také maximalizaci Viewable Target Rating Points (vTRPs), které zadavatelům umožňují jednoduše porovnávat náklady na jednotlivé mediální kanály a hodnotit jejich výkonnost.

„Target Rating Points je tradiční metrikou u offline kampaní a označuje populaci oslovenou viditelnou reklamou, která spadá do určité cílové skupiny nebo odpovídá přímo vaší konkrétní cílové skupině. Dopočítání výsledků online kampaní na tuto metriku jsme testovali už v minulém roce s neočekávaně dobrými výsledky – podařilo se nám dostat se s cenou za jeden vTRP pod tisíc korun.“

― Petr Struna & Jan Saivera

Po loňském testování využívá Ogilvy Performance Marketing od ledna Viewable Target Rating Points i v klientských online kampaních. Tuto metriku nedávno integroval digitální reklamní ekosystém Google Marketing Platform určený pro správu a analýzu reklamních kampaní.

„Srovnáme-li to s cenou za jeden TRP u televizní reklamy (tzv. cost per point, CPP), který se na základě ceníků komerčních televizí pro letošní rok pohybuje zhruba od devíti do třiceti tisíc korun, je to v rámci maximalizace investic do reklamy nadstandardní výsledek.“

― Petr Struna & Jan Saivera

Celý článek najdete tady a v upravené podobě také v Marketing & Media.