Ogilvy Performance Marketing zrušila výzkum programatického nákupu

21/02/2023

Growth Marketing není jen módním marketingovým trendem, ale naopak se ukazuje jako udržitelná a opakovatelná cesta k úspěchu. Je to dlouhodobá strategie, která propojuje svět reklamy s finančním a produktovým vývojem, napsali pro MaM.cz Petra Struna & Jan Saivera.  

Ogilvy Performance Marketing svým klientům dlouhodobě garantuje více než 99 % měřitelných a více než 94 % viditelných impresí, čas strávený se značkou nebo produktem a Viewable Target Rating Points. Ke zvyšování výkonnosti kampaní nově využívá Growth Marketing, který spočívá v navrhování a provádění experimentů pro optimalizaci výsledků v rámci definovaných cílů. 

„Naše procesy jsou unikátní tím, že Growth Marketing vznikal přirozeně, tedy i naše fáze popsané níže jsou poskládané jen na základě našich zkušeností. ‚Proof of concept‘ nevyžaduje dlouhodobou spolupráci. Jednorázové experimenty doručíme do dvou týdnů.“

― Petr Struna, Managing Director Ogilvy Performance Marketing

Několikafázový proces je postaven na standardech Growth Marketingu, které si Ogilvy Performance Marketing definoval na základě vlastního výzkumu. Kromě analýzy nabízeného produktu nebo služby je základem také analýza konkurence, která napomáhá k identifikaci možných problémů a návrhu jejich řešení. Důležitá je také sezónní predikce pomocí interně vyvinutého nástroje seasonal forecast, a v neposlední řadě ověření proveditelnosti konceptu a jeho potenciálu k byznysovému růstu.  

„Pro tvorbu sezónních předpovědí bylo vyvinuto několik metod. Seasonal Forecast vyhodnocuje historická data a využívá je k předpovědi obchodního růstu pro příští sezónu nebo na další období. V případě, že existuje pozitivní shoda na všech úrovních, dokážeme garantovat růstový trend oproti původní predikci a dosáhnout tak poslední, růstové fáze. Umíme ale i říct, že koncept je nefunkční a predikovat drop-point.“

― Jan Saivera, Chief Growth Officer Ogilvy Performance Marketing

Ogilvy Performance Marketing aktuálně využívá Growth Marketing ve dvaceti zemích pro klienty Čedok, Trinity Bank, Nespresso, Hilti, Calibra, Nutrend, Starbucks nebo Supernova.io. 

Celý článek si můžete přečíst tady.