Ogilvy spouští Nulťák, výběrový vzdělávací program pro studenty a absolventy VŠ

21/03/2023

Nalej to do sebe a buď napřed, zní výzva agentury Ogilvy studentům a absolventům VŠ, kteří chtějí nastartovat kariéru v reklamě. Právě pro ně agentura otevírá první ročník Nulťáku – výběrového vzdělávacího a kariérního programu, díky němuž studenti nahlédnou do praxe reklamního byznysu pod vedením expertů z oboru. Jarní běh startuje v polovině dubna a nabídne dva obory – kreativu a sociální sítě. Na podzim je doplní další dva věnované PR a tomu, jak funguje reklamní agentura od a do zet.  Účast v programu je zdarma, ale jen pro celkem čtyřicet vybraných talentů, kteří nejvíce zaujmou zaslanými motivačními materiály.

„Marketing a reklama se stejně jako většina oborů potýká s nedostatkem nových talentů. Zároveň se nám ale na pohovorech stává, že se setkáváme s lidmi, kteří – ač jsou pro nás zajímaví z hlediska osobní motivace – nemají pro danou pozici potřebné zkušenosti či znalosti. Často také mají nízké povědomí o práci v reklamně agentuře a je pro ně obtížné posoudit, zda by je to prostředí lákalo. Proto přicházíme s novým vzdělávacím a kariérním programem Ogilvy Nulťák. Může se do něj zdarma přihlásit každý, kdo má zájem dozvědět se, jak u nás k práci přistupují ti největší profíci. Do programu pak ze všech přihlášených vybereme jen ty, kteří nás na základě zaslaných motivačních materiálů nejvíce zaujmou. Forma je libovolná – může to být psaný text, osobitá prezentace nebo klidně tiktokové video."

― Žaneta Lohrová Jedličková, HR Director Ogilvy

Ogilvy Nulťák je koncipován jako výběrové semestrální studium se čtyřmi samostatnými obory. Jarní semestr nabídne obory „Jak se reklama vymýšlí a vyrábí“ pod vedením kreativního ředitele Ogilvy Tomáše Belka a „Jak dělat reklamu na sociálních sítích“ vedený Barborou Šumanskou, Social Directorem Ogilvy. Na podzim nabídku rozšíří další dva obory, „Jak tvořit a publikovat příběhy, které prodávají“ a „Jak to funguje v reklamce od a do z“. Každému oboru bude věnováno deset praktických workshopů v délce devadesáti minut s týdenní frekvencí, vždy pro deset vybraných uchazečů, jejichž přihláška bude vyhodnocena jako nejvíce kreativní.

Nejúspěšnějšímu absolventovi každého ze čtyř oborů bude nabídnuta tříměsíční placená stáž v agentuře. Hlásit se mohou uchazeči z celé České republiky. Uzávěrka přihlášek pro první dva otevřené obory je 5. dubna. Program cílí primárně na vysokoškolské studenty se zájmem o marketing a reklamu, kteří chtějí začít kariéru v marketingu či komunikaci a zatím tápou, který směr či specializaci si přesně vybrat. Sekundárně je cílený na absolventy takových oborů.

Projekt program má vlastní microsite Nultak.Ogilvy.cz. Klíčový vizuál vychází z korporátní identity Ogilvy a symbolicky pracuje s motivem plechovky energetického drinku – zájemci o účast v Nulťáku do sebe mohou v rámci programu doslova „nalít“ vědomosti a být tak o krok napřed v kariéře. První vlaštovkou v rámci propagace Ogilvy Nulťáku byly rádiové spoty odvysílané na Rádiu 1 koncem roku 2022. Aktuálně běží náborová kampaň na sociálních sítích, kterou doplňuje e-mailing na vysoké školy v Praze, Brně a Zlíně, plakáty ve vnitřních prostorách vybraných škol a distribuce letáků a brandovaných plechovek s energetickým nápojem přímo v okolí vybraných vysokých škol.

Kredit:

Kreativní koncept: Jan Fryč, Tomáš Belko

Art: Dominik Drábek

Strategie: Žaneta Rychtová, Nikola Klepáčková

Copywriting: Vlasta Tichá

Projektový management: Simona Jandová